Яку звукову карту вибрати для комп'ютера - все про комп'ютери

загрузка...

Зміст

 • Характеристики звукових карт
 • USB-звукові карти

 • Звукова карта — це корисна, але не найнеобхідніша деталь в персональному комп'ютері. Так склалося історично, що звукові карти почали вбудовувати в материнські плати, купівля окремої карти для багатьох користувачів, по суті, зникла.


  Звичайно, в цьому є і свої плюси, наприклад, при купівлі нового ПК не потрібно витрачати гроші на звукову карту, адже вона вже присутній за замовчуванням. Однак вбудовані рішення не відрізняються високою якістю обробки звукового сигналу, вони націлені на користувачів, для яких якість звуку не дуже важливе, як, як кажуть, звук є, і цього вистачить. Не всіх влаштовує такий розклад речей, багато користувачів люблять і цінують гарне звучання своєї улюбленої музики, тому виникає бажання замінити звукову карту.


  Характеристики звукових карт


  Звукові карти мають багато характеристик, у яких може розібратися лише досвідчений фізик або звукорежисер, простому користувачеві не варто зупинятися на всіх пунктах. Важливими є:


 • бітність (в основному це 24 біти);

 • частота дискретизації (44,1 Кгц; 48 Khz; 96 Кгц, 192 Кгц);

 • рівень показника сигнал-шум;

 • сам звуковий процесор.

 • Всі перераховані вище параметри характеризуються так: чим більше, тим краще, також велике значення має звуковий процесор, оскільки саме він є «серцем» звукової карти, він використовує різні технології для обробки та покращення звуку.


  Всі сучасні звукові карти випускаються з підтримкою 5.1 або 7.1 систем, тобто хвилюватися, що ваша багатоканальна система не підключиться, не варто. Якщо ви любите дивитися кіно з хорошим звуком і якісної багатоканальної аудіосистеми, то вам варто придивитися до звуковим картам, які використовують в своїх описах абревіатури DTS, DTS-ES, Dolby Digital, Dolby Surround і т. д., дані технології призначені для створення об'ємного і потужного звуку в художніх фільмах, DVD і Blu-Ray фільми використовують ці технології дуже активно, дискретні звукові карти підтримують їх на апаратному рівні, що позбавить ваш процесор від зайвого навантаження.


  Якщо ж ви великий любитель комп'ютерних ігор і вам подобається глибоко занурюватися у світ гри, то ми рекомендуємо вам придивитися до звукових адаптерів, які задіють технології EAX або більш сучасну EAX advanced HD, наявність цих функцій дозволить вам насолодитися усіма принадами багатоканального звуку в іграх.  На ринку присутні також і професійні звукові карти, які призначені для музичних студій, ці картки відрізняються дуже високою ціною, тому якщо вам потрібно просто хороша звукова карта для повсякденного використання, не звертайте уваги на ці пристрої.


  USB-звукові карти


  Варто згадати і зовнішні USB-звукові карти, дані рішення призначені для власників нетбуків і ноутбуків. Якщо ви хочете, щоб ваш портативний комп'ютер видавав більш якісний звук (як правило, ноутбуки мають досить простеньку вбудовану звукову карту), то USB-карти — це оптимальний для вас вихід, власникам стаціонарних ПК краще задуматися готівку купівлею встановлюються на материнську плату звукових карт.


  Основними виробниками на даний момент є фірми – Creative і Asus, вони випускають різноманітні рішення для любителів якісного звуку.  Ми поговорили про вибір звукових карт, але не зупинилися на іншому важливою моменті – вашої аудіосистеми. Якщо ви маєте дешеві «пищалки» або колонки, то не думайте про купівлю звукової карти, — ефекту ви не відчуєте, а гроші витратите. Кращим рішенням тут буде залишитися на вбудованої звукової карти, вона відмінно підійде для недорогий аудіосистеми (читаємо, як правильно підключити колонки до комп'ютера).


  Купивши хороші колонки, можна задуматися і над придбанням звукової карти. На конкретних моделях ми не будемо зупинятися, їх є безліч, все залежить від вашого бюджету, на ринку представлені як доступні рішення, так і досить дорогі. На хороших колонках ефект від заміни звукової карти буде відчутно помітніше, додадуться низькі і високі частоти, звук стане помітно чистіше (за умови, що ви слухаєте високоякісні треки). Якщо ви маєте ноутбук і хочете підвищити якість звучання, то для вас оптимальним варіантом стане USB-звукова карта.


  Також перед покупкою нового пристрою подивіться – які виходи є на вашій материнській платі є два типи виходу це PCI і PCI-ex, якщо у вас є PCI-ex, то краще купіть звукову карту з таким типом під'єднання (PCI досить старий тип під'єднання, і скоро зникне, PCI-ex ж новіше, і буде використовуватися ще довго).  Вибрати звукову карту не дуже складно, якщо ви будете слідувати нашим рекомендаціям, отримати якісне звучання на комп'ютері можна і не витрачаючи великі суми грошей.


  загрузка...
  загрузка...