Не ACDSee єдиним: огляд безкоштовних альтернативних вьюверов - все про комп'ютери

загрузка...

Перегляд сімейних фотографій – одна з найбільш частих завдань, виконуваних на домашньому комп'ютері. Щасливі дні безтурботного відпустки, святкування ювілеїв та сімейних урочистостей, дорослішання дітей і просто випадково вихоплені моменти життя – до цього з розвитком цифрової фотографії і падінням цін на недорогі побутові камери долучилися навіть ті користувачі, які раніше воліли триматися від IT-сфери як можна далі. Але доводиться визнати, що вбудовані в будь-яку версію Windows засоби роботи з зображеннями (їх ще в побуті називають «переглядачі» або «вюверів») не мають потрібної ступенем зручності в роботі і представлені швидше «для галочки». Тобто для епізодичного застосування вони ще згодяться, але якщо ви звикли фіксувати всі більш-менш значущі події в житті і не розлучаєтеся з коханим фотоапаратом, навіть коли збираєтеся в кіоск за хлібом, доведеться пошукати щось більш солідне. Благо, вибір відповідних і безкоштовних програм як ніколи великий, а потужна, але надмірно розповніла ACDSee може бути без усякого збитку замінено на щось більш компактне і легке.


Зміст • 1 KestrelGX


 • 2 FastStone Image Viewer


 • 3 Pictomio


 • 4 XnView


 • 5 JetPhoto Studio


 • 6 IrfanView


 • 7 Photoscape

 • KestrelGX


  Сайт програми: http://www.cerieus.com/


  Поточна версія: 1.3.1 (21 березня 2013)


  Інтерфейс програми


  Досить середня по своїм можливостям програма, яка не відрізняється особливим набором функцій, розуміє «всього» близько 20 форматів файлів і пропонує досить непоганий вбудований редактор, який, однак, більшістю користувачів сприймається як непотрібний додаток до основного функціоналу. До безперечних достоїнств утиліти варто віднести найпотужніший редактор EXIFIPTC-даних, стильний інтерфейс, виконаний в чорних тонах і вбудовані можливості конвертації зображень з одного формату в іншій. Мінуси для домашнього застосування можна було б назвати несуттєвими, але KestrelGX, на жаль, схильний до роздумів, чому каталогізація папки з безліччю ілюстрацій може відправити малопотужний комп'ютер в нокаут.


  FastStone Image Viewer


  Сайт програми: http://www.faststone.org/


  Поточна версія: 5.3 (24 жовтня 2014)


  FastStone Image Viewer


  Справжній бальзам на душу користувачам зі стажем. Програма, безумовно, підійде тим, хто мало звертає увагу на витіюватий інтерфейс, віддаючи перевагу функціональності і зручності використання. Список підтримуваних форматів вселяє трепет, швидкість роботи цілком гідна, а відсутність непотрібних «плюшок» у вигляді інтегрованого редактора робить FastStone Image Viewer відмінним варіантом для домашнього використання. Крім цього утиліта дозволяє організувати барвисте слайд-шоу (більше 150 ефектів), застосувати до зображення десяток найпопулярніших фільтрів і отримати зображення зі сканера. Однак ви повинні розуміти, що в XXI століття спартанський інтерфейс сподобається далеко не всім, як, втім, і нездатність задіяти всі ресурси багатоядерних процесорів або відеокарти.


  Pictomio


  Сайт програми: http://www.pictomio.com/Default.aspx


  Поточна версія: 1.2 (3 липня 2012)


  Ще один красивий переглядач


  Незважаючи на свій розмір, утиліта цілком задовільно справляється з демонстрацією графічних файлів, використовуючи для цього ресурси GPU. Яких-небудь особливих переваг, як, втім, і недоліків за нею не рахуватися, і Pictomio цілком можна було б назвати середнячком, якщо б не вбудовані можливості щодо класифікації та пошуку фотографій та чудові засоби по роботі з геотеги. Інтерфейс програми цілком звичний: барвистий, функціональний і зручний. Він, ймовірно, не сподобається ні рафінованим естетам, звиклим до модним «плитковим» віянням, ні шанувальникам класичної ACDSee 2.42, але звикнути до нього зовсім не так складно. Єдиний відчутний недолік – вік програми. Вона не оновлюється вже більше 3 років та подальші перспективи розвитку, на жаль, вельми і вельми туманні.


  XnView


  Сайт програми: http://www.xnview.com/en/index.php


  Поточна версія: 2.32 (16 березня 2015)


  Програма зі слабеньким інтерфейсом, але сильним функціоналом


  Програма всіма силами намагається бути сучасною, але це їй, на жаль, вдається все гірше і гірше. Тому, якщо для вас головний критерій вибору – стильний інтерфейс, XnView варто обійти стороною і пошукати щось інше. Він, звичайно ж, не виглядає прибульцем з далекого минулого, але сучасні віяння явно обійшли її стороною. Втім, це самим позитивним чином позначилося на швидкості роботи, тому програма цілком комфортно працює на комп'ютерах 5-10 літньої давності. З іншого боку, функціональним можливостям XnView можуть позаздрити багато представників «нової гвардії». Понад 500 підтримуваних форматів, кілька режимів перегляду, система метаданих, пошук однакових файлів, пакетний режим роботи та багато іншого.


  JetPhoto Studio


  Сайт програми: http://www.jetphotosoft.com/web/home/


  Поточна версія: 4.15 (22 березня 2013)


  Незвичайний переглядач з легким функціоналом


  Рідкісний випадок, коли незвичний інтерфейс аніскільки не заважає зручності використання. Він по-справжньому легкий і стильний, причому навіть погано розбирається в IT-сфері людина зможе виявити в ній явні віяння MacOS. Доступних функцій небагато, але все необхідне є: простий оптимізатор, робота з геотеги, створення найпростіших веб - і флеш-галерей. Програма працює цілком стабільно, споживає зовсім мало ресурсів і намагається переконати користувача в тому, що він не прогадав з вибором, причому це їй вдається.


  IrfanView


  Сайт програми: http://www.irfanview.com/


  Поточна версія: 4.38 (23 червня 2014)


  У цієї програми є ряд своїх давніх користувачів


  Ще один заслужений ветеран, який досі любимо багатьма користувачами зі стажем. Підтримує розширення можливостей за допомогою плагінів, працює з командним рядком (велика рідкість у наш час), а список підтримуваних форматів задовольнить навіть комп'ютерного маніяка. У всьому іншому, на жаль, позначається досить поважний вік, тому власники Windows 8 скоріше всього, віддадуть перевагу щось більш сучасне. До того ж у IrfanView спостерігаються деякі проблеми зі стабільністю, а установник «непомітно» намагається облагодіяти користувача установкою Google Chrome, так що будьте уважні.


  Photoscape


  Сайт програми: http://www.photoscape.org/ps/main/index.php


  Поточна версія: 3.7 (11 вересня 2014)


  Ще один досить сильний переглядач


  Стійке відчуття дежавю, яке відчує користувач цієї утиліти, цілком зрозуміло. Інтерфейс являє собою суміш незабутньої ACDSee ранніх версій браузера Google Chrome з його системою вкладок. При цьому зауважимо, Photoscape відноситься до виключно зрозумілим, зручним і виразним програм з безліччю додаткових можливостей. Творці все ж укомплектували його найпростішим редактором зображень, що навряд чи сподобається тим користувачам, які звикли до чогось більш суттєвого. Зате з усім іншим повний порядок. В наявності редактор GIF-анімації, засіб для створення колажів, цікаві можливості по складній друку зображень і навіть «загарбник» екрану. Справжній швейцарський ніж, який до того ж вам пропонують абсолютно безкоштовно.

  загрузка...
  загрузка...