Омани про первісної установки - все про комп'ютери

загрузка...

Як відомо, персональний комп'ютер – пристрій досить складне. А якщо говорити про зручність використання, то більшості користувачів Windows залишається тільки заздрити власникам систем Apple на основі MacOS. Тому відразу ж після розгортання «Вікон» багато пускаються «у всі тяжкі»: починають «тюнінгувати» тільки що встановлену операційну систему, «грають» з драйверами або просто ігнорують рекомендований порядок встановлення додаткового ПЗ. В результаті ОС за кілька днів подібних експериментів стає повністю непрацездатною, і все доводиться починати заново. Отже, чого ж не потрібно (!) робити під час первісної інсталяції програм і драйверів?


Зміст • 1 Використовувати чудодійні драйвер-паки


 • 2 Розтягувати захід на кілька днів


 • 3 Порушувати загальноприйнятий порядок установки


 • 4 Використовувати сумнівні складання


 • 5 Залучати «знавців», які про все мають свою власну думку


 • 6 Інсталювати програми, призначення яких вам невідомо


 • 7 Погоджуватися з установкою «безкоштовних» доважків


 • 8 Захоплюватися оптимізаторами ОС і чистильниками реєстру


 • 9 Ігнорувати системні вимоги

 • Використовувати чудодійні драйвер-паки


  Драйвер-паки не завжди підібрані з дійсно хороших складових


  Замість того щоб ставити драйвера до всіх наявних пристроїв цивілізовано (тобто з фірмових дисків або сайтів виробників), багато вирішують «полегшити» собі життя і запускають на тільки що встановленої Windows так звані драйвер-паки. Теоретично це повинно трохи прискорити роботу, але на практиці найчастіше спостерігається зворотний ефект. Мало того, у подібних «наборах» нерідко міститься рекламне або шпигунське ПЗ, яке зовсім скоро «опікує» недалекого користувача рекламним банером або навіть WinLock'ом.


  Розтягувати захід на кілька днів


  Досить популярна помилка, викликана найчастіше банальною лінню або невмінням розрахувати власні сили. Так, повна установка ОС, необхідних драйверів і прикладних програм – захід не з найшвидкісніших. Але якщо користувач розтягує його на 3-4 дні, то не виключено, що запущена «не вчасно» гра або відвідування специфічного сайту «для дорослих» буде коштувати йому порушення цілісності ОС або зараження вірусом. Тому залізне правило «вранці гроші, ввечері стільці» варто сприймати з усією серйозністю.


  Порушувати загальноприйнятий порядок встановлення


  Стандартна схема, якої дотримується більшість системних адміністраторів, виражається формулою «Windows – драйверів – антивірусний захист – прикладне ПО – центр оновлень». Це дозволяє уникнути серйозних проблем, в результаті яких тільки що розгорнута Windows вже через кілька днів починає проявляти ознаки швидкого відмови (BSOD'и, конфлікти, збій запуску програм, помилки і суттєве уповільнення роботи). Цілком можливо, що вас мине ця чаша, але ризикувати не варто. Адже у більшості звичайних користувачів, швидше за все, знайдуться більш важливі справи, ніж нескінченна переустановка одних і тих же програм.


  Відомий багатьом синій екран буде наслідком ваших неправильних дій


  Використовувати сумнівні складання


  Їх основна проблема – надмірне захоплення їх авторів низькорівневими твіками системи, сумнівна стабільність методів обходу активації і набір попередньо встановленого ПЗ. Існують нормально працюють піратські копії ОС, але їх застосування залишається на совісті кожного користувача. Тим більше, що сучасні версії Windows (7, 8, 8.1) позбавлені від багатьох родових болячок XP і нормально працюють прямо «з коробки».


  Залучати «знавців», які про все мають свою власну думку


  Якщо ви відчуваєте труднощі при виборі і установці програм, допомога знає приятеля або колеги буде зовсім не зайвою. Але якщо «чеснот» знаходиться багато (а так, власне, найчастіше й буває) – чекай біди. Бездумно встановлений софт починає конфліктувати, система втрачає стабільність, і, врешті-решт, користувач «ловить» класичний BSOD. Більш того, епопея на цьому не закінчується, адже реанімацією комп'ютера починають займатися інші «знавці», а трагедія перетворюється у фарс...


  Намагайтеся зробити всі в поодинці або з допомогою одного профі


  Інсталювати програми, призначення яких вам невідомо


  Цього недугу схильні багато недосвідчені користувачі. Подорожуючи по просторах всесвітньої павутини, вони неодмінно зіткнуться на рекламу черговий чудодійної утиліти, антивіруса або системного твікера. І замість того, щоб тверезо розібратися в ситуації (а ще краще – закрити сторінку і зайнятися чимось більш безпечним), бідолаха завантажує по суті «кота в мішку». У кращому випадку це закінчиться пропозицією перевести певну суму творцям «шедевра», в гіршому – користувач втратить всі особисті дані і буде змушений займатися повторної перевстановлення Windows з нуля.


  Погоджуватися з установкою «безкоштовних» доважків


  Мало хто читає угоду користувача (EULA – End User License Agreement), а даремно. Там серед іншого може бути написано, що, інсталюємо просту утиліту, ви погоджуєтесь з встановленням деяких додаткових програм, корисність яких більш ніж сумнівна. І замість того, щоб зняти відповідні галочки, користувач натискає кнопку «Згоден», підписуючи собі «вирок». Що найцікавіше, в подібному рационализаторстве помічені навіть поважні і шановані компанії, встраивающие рекламу власного ПЗ в антивірусні пакети, відеопрогравачі і популярні утиліти.


  Adobe Flash Player встановлює разом з собою антивірусну програму McAfee


  Захоплюватися оптимізаторами ОС і чистильниками реєстру


  Ви тільки що закінчили установку Windows, але комп'ютер все одно працює занадто повільно? Не вистачає ресурсів для запуску чергового шутера, а відтворення «важкого» HD-ріпа постійно переривається? На жаль, у часи економічної кризи мало хто може собі дозволити міняти начинку ПК кожен рік. Але якщо ви вважаєте, що виправити ситуацію можна шляхом «прискорення» системи різноманітними оптимізаторами, то глибоко помиляєтеся. Подібні програми в невмілих руках – справжнє зло (без перебільшення!), в якому найчастіше винні самі користувачі. Зрозумійте: якщо ви ставили ОС з оригінального диска, помилок там точно немає. Принаймні, поки ви не запустите черговий диво-оптимізатор.


  Ігнорувати системні вимоги


  Завжди перед установкою будь-якого продукту зверніть увагу на системні вимоги


  Якщо ви спробуєте на комп'ютер 10-15-річної давності встановити, наприклад, Photoshop CC або Windows 8.1, то будете дуже здивовані «швидкістю роботи» системи. Але можемо вас запевнити, програмісти ні в чому не винні. Адже мало хто візьме на себе працю хоча б раз пробігтися по розділу «System Requirements» (системні вимоги). Іншими словами, якщо встановити важку програму на старенький комп'ютер ще якось можна, то попрацювати в ній без нервового зриву – вже навряд чи. Але іноді віра в диво часто виявляється сильніше доводів розуму і інформації від розробника...

  загрузка...
  загрузка...