Енергонезалежна пам'ять RAM. - все про комп'ютери


Енергонезалежна пам'ять — тимчасова оперативна пам'ять (RAM) на комп'ютері.Цей тип пам'яті зберігає програми та файли операційної системи,з якими користувач працює,але це не заважає її вмісту,коли користувач вимикає комп'ютер.Оперативна пам'ять значно швидше,ніж постійні запам'ятовуючі пристрої комп'ютера,так що вона добре працює для своїх цілей.Тимчасовий характер енергонезалежної пам'яті,що є недоліком,однак,того,що користувач втратить всі незбережені дані,якщо його або її комп'ютер втрачає несподівано харчування або, якщо комп'ютер перезавантажився.Всі комп'ютери і інші пристрої використовують енергонезалежну пам'ять,тому що вона корисна для зберігання і швидкого доступу до операційної системи,файлів і програм і зберігає інформацію в пам'яті,поки комп'ютер включений. Коли користувач відкриває програму та починає шукати тип документа,програма та її дані запускаються в оперативній пам'яті комп'ютера до тих пір,поки користувач зберігає файл на жорсткому диску або на CD/DVD для постійного зберігання.Це описує протилежну енергонезалежну пам'ять,яка називається незалежною пам'яттю. Енергонезалежна пам'ять включає в себе жорсткі диски,флеш-пам'ять і використовується тільки для читання. Енергозалежна і енергонезалежна пам'ять працюють разом, щоб зіграти вирішальну роль у зберіганні комп'ютерних даних.


Енергонезалежна пам'ять поставляється в різних форм-факторах і з різними швидкостями,що використовуються як для настільних,так і портативних комп'ютерів. Велика пам'ять Memory Stick використовуються в настільних комп'ютерах,в той час як більш компактний об'єм пам'яті резервується для портативних комп'ютерів,а для деяких моделях комп'ютерних систем - все-в-одному.Double data rate (DDR) пам'ять відносно швидка, підтримується більшістю нових материнських плат і випускається у форм-факторі,який підходить для ноутбуків і настільних комп'ютерів.Деякі системи використовують двоканальні технології,що помітно покращує швидкість і продуктивність роботи комп'ютера.У цьому типі конфігурації,набір складається з двох планок одного і того ж виду пам'яті DDR встановлених як ОЗП,тому ці планки можуть ефективно працювати разом.


Є деякі мінуси тимчасової пам'яті,але її переваги переважують негативні сторони.Серйозною проблемою є втрата даних,яка може статися,якщо буде збій живлення, несподівана перезавантаження системи або джерело живлення вийшов з ладу,але існують джерела безперебійного живлення, які можуть бути використані для зменшення цієї загрози. Інший спосіб запобігання втрати даних,коли Ви працюєте з документами, зберігати документ як можна частіше,або використовувати програму, яка автоматично зберігає зміни на жорсткий диск.P. P. S. Якщо у Вас є питання, бажання прокоментувати або поділитися досвідом, напишіть, будь ласка, в коментарях нижче.