Автозавантаження в Windows 7: порядок в системі зі старту - все про комп'ютери


Догляд за комп'ютером обов'язково включає чистку оперативної пам'яті від зайвих програм, які витрачають ресурси і сповільнюють систему. Більшість з них запускаються користувачем, проте часто вони починають роботу без його свідомої участі. Це стосується і програм, що знаходяться в списку «Автозавантаження». Як налаштувати «Автозавантаження» в Windows 7, читайте в нашій статті.Зміст • 1 Для чого потрібна Автозавантаження в Windows 7


 • 2 Редагування «Автозавантаження»

 • 2.1 За допомогою команди msconfig


 • 2.2 Меню «Пуск»


 • 2.3 Використовуючи пошуковий запит


 • 2.4 Через реєстр


 • 2.5 Відеоінструкція: де знаходиться список «Автозавантаження» і як видалити програми • 3 Як додати програми

 • 3.1 Відеоінструкція: як внести програму в список автозавантаження • 4 прибрати, а що залишити?

 • Для чого потрібна Автозавантаження в Windows 7


  Система використовує автозавантаження для запуску важливих компонентів, наприклад встановлених драйверів пристроїв або модулів відстеження оновлень. Крім того, сюди ж поміщаються антивіруси, які для запобігання зараження комп'ютера вірусами повинні запускатися одночасно з системою.


  Автозавантаження є також одним із способів індивідуальної настройки комп'ютера. З її допомогою можна запускати щодня робочі програми, антивіруси, комунікатори і т. д. Це зручний інструмент роботи фонових програм, наприклад торрент-агентів або емуляторів дисків. Часто автозавантаження використовують для роботи з «важкими», довго запускающимися програмами.


  І саме сюди просяться багато додатків, при установці «на всяк випадок» зберігаючи галочку в пункті «Запускати автоматично», а також шкідливі програми.


  " Редагування «Автозавантаження»


  З допомогою команди msconfig


  Дізнатися, які програми запускаються на комп'ютері при включенні, можна за допомогою командного рядка. Для цього натискаємо клавіші Win (кнопка з прапорцем Windows) і R. У вікні «Виконати» в рядку введення набираємо команду msconfig і натискаємо «OK».


  Введіть команду msconfig і натисніть «ОК»


  У вікні «Конфігурація системи» переходимо на вкладку «Автозавантаження». Перед нами відкриється список автоматично завантажуваних додатків.


  Прибираємо зайві галочки


  Щоб прибрати зайві, досить зняти позначку в рядку з назвою програми. Для збереження змін необхідно натиснути кнопку «OK», після чого можна перезавантажити комп'ютер.


  Меню «Пуск»


  Список автоматично завантажуваних програм можна подивитися, послідовно відкриваючи пункти меню «Пуск — Всі програми — Автозавантаження — Відкрити».


  Відкриваємо «Автозавантаження»


  Програми позначені ярличками, непотрібні можна видалити. Залишається лише перезавантажитися.


  Використовуючи пошуковий запит


  Відкриваємо меню «Пуск» і в пошуковому рядку знизу вводимо запит shell:startup, після чого натискаємо Enter.


  Редагуємо «Автозавантаження»


  Далі діємо вже відомому нам алгоритмом, видаляючи зайві ярлики.


  Щоб зробити те ж для всіх користувачів, слід ввести в пошуковому рядку C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup.


  Всі внесені зміни набудуть чинності після перезавантаження.


  Через реєстр


  Натискаємо Win R, після чого в рядку «Відкрити» набираємо команду regedit.


  Запускаємо редактор реєстру


  У вікні «Редактор реєстру» нас цікавлять розділи:


 • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

 • В них зберігаються посилання на програми для поточного користувача.


  Прибираємо зайві програми


  Щоб змінити список «Автозавантаження» для всіх користувачів даного комп'ютера, редагувати розділи:


 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

 • Відеоінструкція: де знаходиться список «Автозавантаження» і як видалити програми  Як додати програми


  Відкриваємо список автоматично завантажуваних програм по вже відомому нам алгоритмом «Пуск — Всі програми — Автозавантаження — Відкрити», після чого потрібно натиснути праву кнопку миші і в контекстному меню вибрати спочатку «Створити», потім «Ярлик».


  Створюємо ярлик для потрібної програми


  Після вибору пункту меню «Ярлик» натискаємо «Огляд...», і в списку віконця «Огляд файлів і папок» вибираємо потрібну програму і натискаємо «OK».


  Вибираємо додаток


  Того ж результату можна добитися через розглянуті вище пошукові запити в меню «Пуск». Набравши shell:startup, отримуємо доступ до «Автозавантаженні» поточного користувача, а Startup (C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start\Menu\Programs\Startup) дає можливість зробити те ж для всіх, зареєстрованих на даному комп'ютері. Зміни набудуть чинності після перезавантаження.


  Відеоінструкція: як внести програму в список автозавантаження  прибрати, а що залишити?


  Головне правило редагування списку «Автозавантаження» — знати, що робиш. Перш ніж сховати мітку, потрібно дізнатися, що робить відповідну програму і не зашкодить системі його видалення з автоматичного запуску. Найпростіше для цього скористатися мережевими пошуковими сервісами.


 • Небезпечно видаляти: драйвери, антивіруси, системні програми. Це може призвести до погіршення працездатності системи.

 • Небажано видаляти модулі перевірки оновлень важливих компонентів, комунікаційні програми, основний браузер. Як правило, ці програми необхідно регулярно запускати, тому після видалення з «Автозавантаження» доведеться це робити вручну.

 • Можна видаляти: раніше додані користувачем програми, прикладні програми.

 • Обов'язково потрібно залишити в списку брандмауер. Що ж стосується торрентів, то все залежить від активності користувача в цій мережі. Якщо завантаження та роздача файлів є одним з щоденних занять, то можна дозволити торренту завантажуватися разом з системою. В іншому випадку варто його видалити, оскільки це досить ресурсномісткий додаток.


  У наш час рідко зустрічаються користувачі, які не користуються інтернетом щодня. Тому браузери («Опера», Google Chrome і інші) краще включити в «Автозавантаження» для зручності роботи. Те ж стосується комунікаційних програм (Skype, Viber та інші).


  Наводити порядок в «Автозавантаження» важливо і корисно. Хоча це і трудомісткий процес, більш швидке завантаження системи і прискорення роботи комп'ютера стануть гідною компенсацією за роботу.