Робимо самі візитки. - все про комп'ютери


Досвідчений дизайнер в два рахунки створить відмінну візитку і в звичайному графічному редакторі. Але вартість таких професійних редакторів дуже велика, а можливостей цих редакторів у створенні візиток використовується не більше чверті.чи Є сенс платити сотні доларів за професійний графічний пакет, якщо можна за трохи більше ніж 100 рублів придбати спеціалізований програмний комплекс? Та й праця кваліфікованого дизайнера теж не дешевий. Затребуваність спеціалізованих продуктів подібного роду підтверджує наявність аналогічних програм. Наприклад, існує дуже цікава програма «Візитка» від компанії «Графіка-М», що працює в чому за аналогічним принципом.
«Візитки своїми руками» спеціалізований графічний редактор, єдиною функцією якого є складання різних видів візитних карток та подальшого їх друку на принтері. Для роботи в програмі не потрібно знання тонкощів комп'ютерної графіки. Цілком досить звичайного художнього смаку. Робота з створення візитки за допомогою програми здійснюється двома шляхами: можна скористатися вбудованим «асистентом», а можна виконати роботу вручну.


Створення візитки з допомогою «асистента»


Використання «асистента» — самий простий і швидкий шлях створення професійної візитки. У цьому варіанті використовуються професійно розроблені шаблони візиток, які підганяються під потреби конкретного замовника. За замовчуванням «асистент» запускається при кожному відкритті програми. Якщо ви будете створити візитку вручну, то «асистент» треба закрити.При роботі з «асистентом» у першу чергу необхідно вибрати шаблон. У програмі передбачено 500 кольорових і чорно-білих шаблонів одно - та двосторонніх візиток для бізнесу або приватного застосування. В середній частині вікна «асистента» відкриється дерево папок з шаблонами. При виборі папки з зразками в правій частині користувач побачить зображення всіх шаблони в цій папці.


Перегляд конкретних шаблонів відбувається в середній частині вікна «асистента» при виборі зображення шаблону в правій частині. Перегорнувши всі шаблони і підібравши відповідний, можна переходити до редагування шаблону. Для цього скористайтеся командою «Відкрити документ». «Асистент» закриється, шаблон відкриється в графічному редакторі і стане доступним для змін. Маленька деталь: зображення шаблонів відображаються на німецькій мові, але самі шаблони відкриваються з написами російською. При цьому відбувається зміна шрифтів: не всі використовувані в шаблонах шрифти мають кириличне написання.


Використовуючи шаблони, рекомендується змінювати тільки текстові шари. Шаблонів розроблені професійними дизайнерами, тому розташування графічних компонентів, ймовірно, оптимально. Хоча, звичайно, експериментувати ніхто не заважає. Для повновагою роботи бажано мати на вашому комп'ютері додатково встановлені шрифти. Штатних системних шрифтів явно буде мало, і далеко не всі з них підійдуть під наявні шаблони.Після введення нових контактних даних та інформації у візитку збережіть або роздрукуйте отриманий документ.


Створення візиток вручну


Створення візиток вручну мало чим відрізняється від роботи в звичайному векторному графічному редакторі. Але інструментарій «Візиток своїми руками» більш пристосований для цієї спеціалізованої роботи. Насамперед створюємо новий документ: горизонтальну або вертикальну одно - або двосторонню візитку. Далі, використовуючи векторні інструменти малювання, можна створювати будь-який малюнок.А можна не створювати новий малюнок, а використовувати наявні в колекції програми заготовки. Для цього досить створити зону розміщення заготовки і підібрати відповідний елемент.


Будь вставлених елементів (і складові цих елементів) можна змінити в розмірі, кольорі, формі, додати окреслення контуру, зобразити векторний елемент у вигляді градієнтної заливки різного типу, дзеркально відобразити елемент, повернути його і здійснити інші операції. Це дає дуже великий простір для творчості навіть без використання створюваних власних векторних елементів.


Для створення власних елементів використовується нескладний векторний редактор, в якому доступно створення і редагування всіх можливих векторних форм. Програма дозволяє використовувати растрові складові, зокрема фотографії. Підготовлені в растровому редакторі графічні елементи імпортуються у новий шар і розміщуються на створюваної візитці. Графічні елементи для додавання в візитку можна додавати, відсканувавши їх з паперового оригіналу.


Всі елементи створюваної візитки розміщуються в окремих шарах, які відображаються в менеджері шарів. Робота з шарами абсолютно ідентична роботі з шарами в будь-якому графічному редакторі: можна змінювати їх порядок, робити видимими або невидимими.


Створені візитки зберігаються у власному форматі *.ppsv. Але є можливість зберегти створений файл в будь-якому з найпоширеніших форматів: *.bmp, *.јред, *.tiff, *.gif, *.pnd, *.tga, *.pdf. Таким чином, можна передавати створені візитки для печатки в друкарню, адже друкарську якість друку завжди вище принтерного.


Друк на принтері


Для друку на принтері в програмі передбачений менеджер друку, який покроково проведе користувача з процесу роздруківки. При необхідності можна поміняти формат використовуваного паперу. Менеджер сам розрахує правильність розташування візиток на аркуші і видасть при необхідності рекомендації для розмірів і розміщення.


Резюме


Програма може бути корисна всім, хто в силу своєї виробничої діяльності стикається з необхідністю створення візитних карток: друкарням, дизайнерським студіям, приватним дизайнерам. Зручність роботи з нею та наявність більше 500 заготовок для візитних карток зроблять цей обсяг дизайнерських робіт автоматизованим і простим. Настільки простим, що за виконання цих завдань можна посадити малокваліфікованого працівника.


Доп. інформація: Особливості продукту:


— Більше 500 готових шаблонів персональних і корпоративних візиток.


— Можливість створення односторонніх і двосторонніх візиток.


— Кольорові і чорно-білі варіанти оформлення.


— Зручні інструменти редагування.


— Гнучкі налаштування програми.


Платформа: Windows


Мінімальні системні вимоги:


— Операційна система Microsoft® Windows® 98SE/Me/2000/XP


— Процесор Pentium® 400 МГц | 64 МБ оперативної пам'яті


— Дозвіл екрану 800х600 з глибиною кольору 16 біт


Мова інтерфейсу: RUSP. P. S. Якщо у Вас є питання, бажання прокоментувати або поділитися досвідом, напишіть, будь ласка, в коментарях нижче.