Максимізувати ваші перші 30 хвилин з Windows 8. - все про комп'ютери


Ви успішно встановили Windows 8. Ти дивишся на стартовий екран,у всій його плоскої черепиці, славі,і все це здається абсолютно чужим, заснованим на вашому попередньому досвіді роботи з Windows.Як і з будь-якою новою версією операційної системи,ваші перші півгодини, є критичними.Ви хочете,щоб навчитися основ навігації, як працюють деякі важливі вбудовані додатки,і як налаштувати основні функції, включаючи мережі, резервне копіювання,облікові записи користувачів.


У цій статті, я буду вважати, що тепер у вас Windows 8 працює, і що ви можете бачити екран Запуску і пов'язані плитки.Також я вважаю, що всі існуючі драйвери,включаючи мережеві драйвери встановлені належним чином.По-перше, давайте розглянемо деякі основні навігаційні підказки.


Клавіатура, миша або сенсорна панель?


Швидше за все,найбільш ранні випуски Windows 8 будуть використовувати клавіатуру,так що це недолік Windows 8 за десятибалльным можливостям multi-touch,хоча деякі можуть почекати весни для деяких нових систем,які принесуть сенсорний інтерфейс для ноутбуків і все-в-одному для ПК. Таким чином, ми зосередимося на основних можливостях клавіатури і миші для навігації.Ви зробили перегляд одного Ради,який Microsoft, встромла в процесі установки,вірно?Або ви просто натиснули у первісному стартовому екрані, не читаючи їх? Гаразд, більшість з нас не завжди читають текст під час виснажливої налаштування.Також ймовірно, що ви пропустили вхід в систему,або створення облікового запису Microsoft,віддаючи перевагу тільки локальний обліковий запис.Це теж можливо, хоча я трохи зупинюся на тому,чому обліковий запис Microsoft може бути корисною.Але, по-перше, повернемося до основамй навігації.Порада від Microsoft показав вам, у випадку якщо ви пропустили його,то він простий: наведіть курсор миші на кут екрану.В різних контекстах, переміщення миші у кут означає різні речі.Коли ви перебуваєте в головне меню, переміщення курсору миші в правому верхньому або нижньому правому куті викликає бар Charm.


Бар Charm розташований вздовж правого краю екрана, можна як в настільному режимі, і з вікна 8 стартовий екран.


Charm — це просто набір з п'яти значків на правій стороні, що представляє собою ключові функції системи,і бар доступний там, де ви знаходитесь в Windows, навіть коли ви працюєте на традиційних настільних ПК. У першу чергу Вам потрібно подбати про двох значки,які ви бачите: центр — windowlike, який повертає вас в головне меню,і значок Настройки — нижче.Значок Настройки є ключовим, тому що там знаходиться кнопка виключення/перезавантаження.Тепер, перемістіть курсор миші в лівий нижній кут, і ви отримаєте...нічого. Нічого,поки ви не запустите щось ще — ваше перше Windows 8 app. Дійсно, якщо у вас є працюючі активні програми,переміщаючи курсор у лівий нижній покаже вам невеликі мініатюри останнього додатки (у тому числі робочого столу Windows). Однак,якщо миша в лівому нижньому кутку — ви,насамперед,повернетеся на робочий стіл.Це просто,так як ви повернетеся до вашої нещодавно використовуваним додатком.


Тепер наведіть курсор миші в лівий верхній кут, нехай він зависне там на хвилину,а потім перемістіть курсор вниз,і бар перемикання додатків з'явиться в лівій частині екрана.Цей бар показує маленькі картинки і список всіх запущених додатків. Потім ви можете перетягнути додаток на маленьку картинку, щоб зробити це і взяти її на ваш екран.Якщо це програми Windows 8 (а не комп'ютерна програма), ви можете запустити його в повноекранному режимі, потягнувши його вниз, і давши йому dock до лівої або правої сторони.


Перемикання додатків в барі,ліворуч,та дозволяє отримати доступ до Windows 8 додатків з будь-якого місця в Windows 8, у тому числі з робочого столу.


Тепер ось важливий трюк для давніх користувачів Windows: якщо ви клацніть правою кнопкою миші в лівому нижньому куті, ви побачите просте меню » Пуск». Просто натисніть Почати і це дозволить швидко запускати загальну систему управління функціями,такими як панель управління, управління дисками,діалогове вікно » виконати», і так далі.Так само спливає простий Старт,якщо ви перебуваєте в настільному режимі або в режимі очікування.


В простому меню » Пуск » з'являється список інструментів системи, де ви знаходитесь в Windows 8.


На столі, миша веде себе трохи по-іншому. Переїзд в лівий нижній кут завжди викликає вид на стартовий екран.Натисніть кнопку, і ви повернетеся на початковий екран — просто, як натиснути на кнопку "Пуск" у Windows 7 або більш ранніх версіях,з'явиться меню » Пуск».


Використання Touch


Я коротко зупинюся на використанні сенсорного інтерфейсу, у випадку, якщо вам пощастило мати multitouch-сумісний пристрій. Знову ж таки, я просто хочу, щоб охопити тільки основи.Прикладання пальця зовні правій частині екрана всередину викликає бар Charm. Якщо палець всередині з лівої сторони,це викликає останнім додаток Windows 8 app. Але якщо додатки на робочому столі був додатками,які ви використовували останнім часом до повернення в екран Запуску, кидаючись з лівої частини,виведе Вас на робочий стіл.


Якщо ви натиснете ліворуч,потім різко змінити напрямок і розмах off лівої сторони, ви побачите app-панель перемикання і список всіх нині працюючих додатків під управлінням Windows 8. Ви можете вибрати будь-який з них,торкнувшись їх значка.Зверніть увагу, що desktop apps просто показано,як єдине уявлення робочого столу Windows, навіть якщо у вас є кілька запущених настільних додатків.


Сучасний контекст меню (на кшталт меню right-click на desktop) тепер знаходиться внизу.Ви викликали контекстне меню Windows 8 натисканням пальця вгору. Контекст налаштування буде змінюватися в залежності від програми, яку ви використовуєте.


Pinch-на-zoom дасть вам вид мініатюри для всіх предметів на стартовому екрані,масштабування,щоб все вмістилося на одному екрані. Тицьнувши в будь-яку app плитку, ви зможете повернутися до нормального масштабу перегляду.P. P. S. Якщо у Вас є питання, бажання прокоментувати або поділитися досвідом, напишіть, будь ласка, в коментарях нижче.