Підготовка до автоматизації складу - все про комп'ютери

Склад – це і невелике приміщення в точці роздрібної торгівлі, і окремо стояча будівля класу А . Вирішення проблеми комп'ютеризації для когось стало вимушеним кроком, для кого-то навмисним рішенням багатьох проблем. Результат в обох випадках один – wms система сприяє підвищенню продуктивності праці працівників, дозволяючи скоротити їх чисельність. Перш ніж проводити автоматизацію, слід ретельно підготуватися до неї.


Спочатку варто провести стан компанії (тобто аналіз), для виявлення недоліків, які згодом мають бути доопрацьовані. Для того щоб комплексна автоматизація торгівлі дала бажані результати, слід до неї ретельно підготувати організацію. Багато хто, не провівши необхідних дій, набувають програму автоматизації складу і не виявляють особливих змін, вважають, що гроші витрачені марно. Далі йдуть необґрунтовані звинувачення на адресу фірми-виробника. Якщо підприємство не підготовлений належним чином, витрати на впровадження програмного забезпечення можуть перевищувати вартість самого продукту і в кілька разів.


Звичайна підготовка до впровадження програмного продукту, як правило, включає в себе організаційні та технічні заходи, які допомагають упорядкувати інформацію і зробити процеси більш прозорими. Що стосується самого складського приміщення, необхідно провести аналіз розташування функціональних зон і відділень (складських клітинок). Ідеальний з точки зору склад повинен забезпечувати хорошу спостережність товарів, враховувати специфіку зберігання і т. д. Крім того, приміщення має бути зручним для ведення розмітки в майбутній обліковій програмі.


Приміщення складу повинно мати чітке розмежування на зони видачі/приймання, повернення, шлюбу, зберігання тари. Все це робиться з урахуванням необхідного температурного режиму для кожної із зон. Надалі це допоможе при автоматизації уникнути помилок, з якими можна зіткнутися при визначенні місць зберігання. Далі кожній клітинці слід присвоїти певний номер. Пам'ятайте, програма для автоматизації торгівлі буде працювати коректно і ефективно в тому випадку, якщо проведена попередня підготовка ще до впровадження автоматизованого продукту.