Що робити з клавіатурою ноутбука після пролиття на неї рідини - все про комп'ютери


Часто за столом, де знаходиться ноутбук, відбуваються і інші процеси життєдіяльності. Розпивання чаю, кави з вершками, лікерів та інших рідин. І при необережному використанні можливі катастрофічні наслідки у вигляді залитій клавіатури ноутбука.


Зміст • 1 Перші дії


 • 2 Крок другий: аналіз


 • 3 Розбір ноутбука


 • 4 Чистка


 • 5 Виправлення доріжок


 • 6 Збірка

 • Перші дії


  Якщо ви випадково пролили щось на клавіатуру ноутбука, пам'ятайте, рахунок йде на секунди! Від ваших подальших дій залежить, чи будете ви замовляти нову клавіатуру або ж зможете відбутися легким переляком. Отже, перше, що ви повинні зробити – перевернути ноутбук і висмикнути з нього всі джерела живлення – зарядний (якщо було підключено) і батарею.


  Важливо: не потрібно чекати завершення роботи комп'ютера!


  Після того як комп'ютер був перевернутий і знеструмлений, потрібно звільнити всі порти. Мишка, навушники, мережевий кабель та інші пристосування повинні бути відключені від ноутбука. Якщо всі дії були виконані за 3-5 секунд, вважайте, що ваша клавіатура врятована.


  Крок другий: аналіз


  Слід проаналізувати характер рідини. Якщо це була просто вода, тоді вам дійсно нема про що хвилюватися. Вода сама випаруватися через деякий час. Допомогти їй у цьому можна, обдуваючи ноутбук феном, вентилятором, повітрям з балона. Через кілька днів ноутбуком можна буде користуватися як раніше.


  Гірше, коли було пролито щось липке зі складним складом: солодкий чай або каву, лікер, коньяк, кока-кола, суп. Все одно слід просушити клавіатуру, сподіваючись, що може обійтися без порушень. Пам'ятайте, що клавіатура сушиться не менше двох днів. Після просушування потрібно перевірити працездатність клавіатури. Якщо деякі клавіші не відповідають, тоді потрібно розібрати клавіатуру і промити її.


  Розбір ноутбука


  Місця кріплень задній панелі


  Для того щоб дістати клавіатуру, необхідно визначити всі болти і кріплення. Зазвичай на задній панелі ноутбука значком показано, який гвинт вкручується в клавіатуру. Важливо визначити всі гвинти, щоб не пошкодити клавіатуру. Також потрібно визначити всі кріплення. Зазвичай роблять вісім кріплень: три зверху, три знизу і по два з боків клавіатури. Кожна модель ноутбука по-своєму унікальна, тому потрібно відповідально поставитися до задачі знаходження всіх кріплень.


  Після того як ви звільнили клавіатуру від кріплень, не поспішайте її висмикувати наверх. На задній панелі клавіатури знаходиться шлейф, який підключений до материнської плати. Для від'єднання вам необхідно в роз'єм материнської плати планку кріплення підняти вгору і вивільнити шлейф. Тепер клавіатура повністю вільна.


  Чистка


  Розібрати клавіатуру досить просто. Починаємо з клавіш. Перед тим як видаляти клавіші, зробіть фотографію, щоб не заплутатися при збірці. Клавіші кріпляться за допомогою ліфта. Ліфт має Х-образна будова з двома рухомими і двома нерухомими сполуками. Від'єднуємо статичні кріплення на кнопці. Добре, якщо у вас під рукою крючкообразный інструмент. Це значно полегшить вашу роботу. Після клавіш знімаємо і ліфти. Клавіші та ліфти можна відразу скласти в пакетик для промивання проточною водою, після чого розкласти для просушування.


  Спеціальний інструмент полегшить роботу  Далі нам цікава поліетиленова прокладка з доріжками. Насправді їх там дві, склеєних між собою. Ні в якому разі не варто їх розривати.


  Обережно промити і висушити


  Є великий ризик пошкодити доріжки, і тоді точно доведеться йти за новою клавіатурою. Якщо зазор між ними досить великий або вони скріплені тільки однією стороною (як часто буває), їх потрібно акуратно промити, щоб не розірвати. Після того як ви ретельно промили поліетилен, огляньте клавіатуру в області доріжок. Якщо немає темних коричневих плям, то ви відбулися невеликими втратами. Просто висушіть все і збирайте. Якщо плями є, тоді вам знадобляться струмопровідна фарба чи такий же клей. Є альтернативний варіант з голкою і тонким мідним дротом.


  Виправлення доріжок


  Після ремонту продзвонити доріжки вимірювальним приладом


  Уважно огляньте місця, де порушені доріжки. У місцях порушення слід промазати фарбою або клеєм і дати підсохнути. Якщо є вимірювальний прилад, то можна продзвонити доріжки. Опір повинен прагнути до нуля.


  Збірка


  У збірці клавіатури нам допоможуть фотографії, які ми зробили. Починаємо збірку з ліфтів і клавіш. Далі підключаємо шлейф. На цьому етапі можна протестувати клавіатуру. Для тестування можна використовувати будь-який текстовий редактор. Якщо всі клавіші функціонують, тоді можна продовжувати збірку. Якщо ні, діагностувати, які клавіші не працюють, знайти їх доріжки і повторити процедуру виправлення доріжок.