Як в файлі PDF редагувати текст - все про комп'ютери

Зміст

 • Як редагувати текст в PDF
 • Програми для редагування тексту в PDF
 • Як редагувати текст в PDF XChange Viewer
 • Утиліти для редагування PDF
 • " Редагування тексту в PDF онлайн

 • Користувачі комп'ютерів зіштовхуються з файлами в цьому форматі практично щодня. Але багато хто навіть і не цікавилися, як в пдф редагувати текст. Майже всім досить просто прочитати необхідну інформацію і закрити документ. Але як тільки настає момент, щось скопіювати або вчинити будь-яка інша зміна в цьому файлі, відразу починається паніка і кожен, хто зіткнувся з такою проблемою, починає шукати її рішення або в інтернеті, або у друзів, які також не дуже утворені в цьому питанні.


  Як редагувати текст в PDF


  Перед тим, як розповісти про можливості редагування, потрібно зрозуміти, що таке PDF формат. PDF (Portable Document Format) — це розроблений компанією Adobe Systems формат, який дозволяє відобразити в електронному вигляді друковану інформацію, наприклад таку як документи, презентації і т. д. Але головною особливістю цього формату можна назвати те, що на відображення ніяк не впливає операційна система. Також не має значення, ЗА яким відкривається файл.


  Більшість користувачів ПДФ використовують його в якості розсилки інформації, а не її створення. Є безліч програм, які допомагають у роботі з PDF, але як не дивно, але більша їх частина дозволяє тільки читати інформацію і ніяк на неї не дозволяють впливати. Тому мало у кого виникають проблеми з читанням, але от з редагуванням проблем хоч відбавляй.


  найпопулярніша програма, яка є на кожному комп'ютері — це PDF Reader, але з її допомогою, як вже було зазначено вище, можна тільки переглянути інформацію, а от коли потрібно змінити структуру тексту або порядок інформації, додати або видалити зображення, у цієї програми вже не вистачить ресурсів.


  У зв'язку з цим є ряд програм, які знайшли рішення і дозволяють змінити цей файловий тип. Але ці програми теж відрізняються одне від іншого метою використання, ресурсами, які вони запитують, так і просто смаком користувача, як говориться, кому якою програмою зручніше користуватися. Всі вони без винятку гарні і у кожної є свій недоліки і достоїнства.


  Програми для редагування тексту в PDF


  Першою потрібно виділити найбільш універсальну програму, на основі якої і розроблені інші за допомогою впровадження в її основу, будь-яких функцій і удосконалень. Такою програмою є Adobe Acrobat Professional. Ця програма вважається універсальною з тієї причини, що вона виконує безліч дій, деякі з яких одночасно. Наприклад, вона може безпосередньо створювати PDF документ, редагувати текст, а потім перетворити їх у формат Word і точно так само в зворотному порядку.


  Найбільш неймовірна функція, на яку здатна програма — створення відео та аудіо контенту, за допомогою Adobe Flash Player.


  Можливості програми Adobe Acrobat Professional:


 • Сканування відразу в формат PDF (ще без будь-яких проміжних операцій) і потім зміна в інші потрібні формати;

 • Сканування, а потім зберегти у форматі PDF;

 • З HTML простим рухом можна отримати PDF;

 • З листів, отриманих по електронній пошті можна сформувати PDF документ;

 • Переміщення і роздача файлів у форматі PDF;

 • Процеси редагування PDF файлів;

 • Складання комбінація з різних типів файлів і різного вмісту, отриманого різними шляхами.


 • Ця програма ніколи не втратить своєї затребуваності та популярності серед тих, хто постійно стикається з редагуванням тексту в PDF-файлах. Adobe Acrobat Professional корисна, якщо потрібно здійснювати складні операції в процесі редагування, але коли це не потрібно, то достатньо використовувати аналоги, які більш зрозумілі у використанні, але від цього не менш ефективні і корисні.


  Крім того, вищезазначені програми є більш доступними. Думаю, для багатьох зрозуміло, що всі програми побудовані за одним принципом. І тому досить розібратися з однією, як інші одразу стануть такими ж зрозумілими. Ми будемо розглядати редагування тексту в ПДФ файлах на основі однієї поширеної програми, яка називається PDF XChange Viewer.


  Як редагувати текст в PDF XChange Viewer


  воно несе в собі лише одну функцію – це власне редагування файлів формату PDF. У меню задаємо команду «Документ», потім вибираємо функцію «Видалити сторінку» або «Вставити сторінку», в залежності від того що в якомусь документі ви хочете зробити.


  Як відбувається робота з текстом? У подібні файли текст можна додати як пояснення, примітки або просто виноски. Такі операції можна робити, якщо натиснути в меню «Інструменти». Далі вибрати графу «коментар» і «Позначки», цим словам відповідають певні позначення на боковій панелі, яка також називається «Інструменти».


  Крім додавання тексту можна робити операції з вже наявних, наприклад, закреслювати, підкреслювати, виділяти кольором. Всі перераховані операції можна провести, звернувшись в меню «Інструменти». Також в документ є можливість розмістити геометричні фігури. Для цього необхідно використовувати інструменти «Гумка» і «Олівець».


  Утиліти для редагування PDF


  Infix PDF Editor. Ця приваблива програма швидкої дії, але від цього не страждає якість і зручність користування. При користуванні дуже нагадує звичайний і простий редактор тексту. Як вже зрозуміло, це в програмі можна змінювати текст. Також вона конкурує з більш масштабними програмами функції роботи з текстом, а саме додавання закладок, коментарів, верств, колонтитулів, і картинок. Найбільшою особливістю є те, що програму не потрібно встановлювати на комп'ютер для того щоб вона працювала коректно, достатньо просто завантажити на флешку або будь-який інший персональний носій і запустити її і все готово, можна здійснювати будь-які операції.


  Cool PDF Reader. Програма хоч і невелика, зате безкоштовно, що немало важливо в наш час. Багато хто може подумати, що безкоштовна значить погана, але не в цьому випадку. Це програма вміє робити безліч операцій. Чого тільки коштує конвертація PDF файлів в JPG, GIF, EMF і EPS формати! Не варто обходити увагою і можливість «висмикувати» текст з документів. І що ще важливіше і не було зазначено в одній з перерахованих вище програм, так це те, що це здатне відобразити PDF як слайд-шоу.


  " Редагування тексту в PDF онлайн


  Ці програми зручні для тих, хто не користується форматом PDF постійно, для тих, кому необхідно редагувати файли такого типу час від часу і немає потреби встановлювати програму на комп'ютер. З допомогою таких сервісів легко редагувати файл PDF онлайн без програм.


  PDFescape. Хоч це онлайн версія звичної редакційної програми, але вона цілком повноцінна у роботі. Вона також здатна додавати нові сторінки у вже існуючий файл, розділяти документ на частини, які будуть знаходитися у різних файлах, додавати коментарі і графічні зображення. Єдиний висновок, який можна зробити після роботи з цим додатком, так це те, що не обов'язково мати програму на комп'ютері, а можна скористатися цим сайтом в будь-який час.


  ILovePDF. Цей ресурс дуже простий у використанні з тієї одної причини, що він може тільки розбивати один PDF документ на більше частин або навпаки, збирати всі частини в одне. На цьому всі його можливості закінчуються. Але він буде вам корисний своєю простотою, коли не потрібно сильно довго шукати необхідну функцію серед безлічі інших.


  PDF to Word Converter. Для тих, хто знає англійську, так і в іншому для всіх вже зрозуміло, що собою являє цей ресурс. Як і попередній, він виконує тільки одну функцію — перетворення PDF в Word. Сам по собі цей конвертер не вважається повноцінним редактором. Цей сайт повністю належить Nitro PDF Software і він був створений в якості реклами для просування платного аналога, який виконує вже більш широкий ряд функцій. Але незважаючи на це цей сайт є популярним. Щодня сотні людей завантажують свої PDF-файли на сервер, вказують e-mail і чекають, коли через кілька хвилин прийде лист з готовим текстом у форматі DOC, який можна буде скачати з електронної скриньки і користуватися в подальшому.


  PDF to Flash Page Flip. Останній за рахунком, але не по значимості онлайн сервіс. Цей сервіс хороший для тих, хто любить читати книжки, а так як зараз у всьому світі з'явилася нова модна тенденція скрізь мати при собі книгу, то цей сервіс може швидко піднятися на вершину найбільш затребуваних. А все тому що він дозволяє не тільки створити файл PDF, але і перетворити його в віртуальну книгу, і при цьому у неї будуть перевертатися сторінки, а не скролиться просто вниз, як звичайний документ. А це теж має величезне значення для зручності читання.


  Весь процес автоматизований, вам необхідно тільки завантажити файл і натиснути кілька клавіш, які стосуються оформлення зовнішнього вигляду книги; текст, його розмір, колір і шрифт. Список програм і онлайн додатків можна перераховувати ще довго, але як в ПДФ редагувати текст ми вже знаємо.