Нове у виготовленні жорстких дисків від Toshiba. - все про комп'ютери

Компанія Toshiba заявила про істотний технологічний прорив у виробництві жорстких дисків. Замість використовуваної зараз технології, де магнітний матеріал рівномірно розподілений по поверхні пластини, інженерам Toshiba вдалося створити пластини з покриттям, яке заздалегідь розділене на окремі магнітні зони – кожна така зона зберігає рівно один біт інформації.
В сучасних жорстких дисках кожен біт даних зберігається відразу в декількох сотнях магнітних частинок, лежать на поверхні пластини. Незважаючи на відносно низьку ціну, ця технологія впритул наблизилася до теоретичної межі – підвищувати щільність зберігання інформації на цих пластинах не виходить з-за об'єктивних фізичних законів. Щоб обійти теоретичні обмеження по щільності інформації на рівномірний магнітне покриття, компанія Toshiba створила нове покриття, де кожен біт заздалегідь відділений від інших.


Під мікроскопом нові біти на пластині жорсткого диска виглядає як крихітні сфери, щільно укладені на поверхню. На відміну від колишнього підходу, де для зберігання одного біта потрібні сотні магнітних частинок, нові магнітні біти складаються всього з декількох таких частинок, тільки відокремлених від сусідніх бітів.


Взагалі кажучи, прототипи жорстких дисків з побитной розміткою поверхні з'являлися і раніше. Новизна розробки Toshiba полягає в тому, що її інженерам вперше вдалося виготовити зразок пластини, де магнітні біти розміщуються в певному порядку, створюючи рівні ряди. Ці ряди і проміжки між ними вкрай важливі для створення серійних жорстких дисків – вони виступають маркерами і вказують на точне розміщення потрібного біта. Якщо поверхня диска складається з невпорядкованою маси магнітних частинок, знайти необхідні дані просто неможливо, а систематизація таких частинок дозволяє швидко і точно визначити розміщення кожного біта в ланцюжку даних.


Додатково компанія Toshiba повідомила, що її інженери впоралися з ще одним важливим завданням – отримання корисного сигналу від записуючої голівки, яка ширяє над областями даних і зупиняється на потрібній доріжці носія. Докладний опис нової технології зберігання даних на жорстких дисках з обертовими пластинами представлено на конференції з магнітної записи The Magnetic Recording Conference, що проходить зараз р. в Сан-Дієго (США).


Дослідний зразок нового жорсткого диска Toshiba з роздільними магнітними бітами поки існує тільки в лабораторії, проте вже зараз щільність зберігання даних у ньому досягає 2,5 терабіт на квадратний дюйм. Це помітний ривок вперед у порівнянні з кращими з нині випускаються жорстких дисків Toshiba, які пропонують щільність у 541 гігабіт на квадратний дюйм, тобто в 5 разів менше, ніж нова технологія. Представники компанії Toshiba оптимістично обіцяють виведення нових жорстких дисків на масовий ринок приблизно в 2013 році.


За матеріалами сайту ComputerWorld.