Комп'ютер не выключаеться самостійно. - все про комп'ютери


Основним режимом роботи Windows XP вважається ACPI режим, і саме навколо ACPI побудовано управління живленням. Проблема в тому, що до виходу W2k і XP всі можливості ACPI ніде толком не використовувалися.Тому виробники не сильно морочилися з забезпеченням нормальної підтримки. Що призвело до проблем з роботою таких пристроїв під w2k. Тобто, сам пристрій може працювати нормально, а коли система намагається керувати живленням, наприклад вимкнути комп'ютер, то проблемне пристрій не дає їй цього зробити. Для вирішення цих проблем у Windows XP передбачений APM режим, але навіть він не завжди вирішує проблему. Але про все по порядку.


Перш за все необхідно з'ясувати — чи працює ваша машина в ACPI режимі чи ні. Для цього можна звернутися в System Properties, але з'ясувати і через Control Panel — Power Options. При використанні стандартного ядра, це вікно буде виглядати так:Крім цього, в цьому вікні може бути закладка APM. Якщо вона є, то треба переконатися, що параметр Enable Advanced Pоwer management support стоїть галочка. Якщо нічого схожого немає, то може допомогти установка NT Apm/Legacy Support. Для того щоб перевірити встановлена, необхідно в Device Manager вибрати меню View — Show hidden Devices.У списку добавившихся пристроїв ви повинні побачити NT Apm/Legacy Node Interface. Якщо його немає, то встановіть його через Add New Hardware Wizard. Після цього, погляньте у Device Manager ще раз. Якщо NT Apm/Legacy Node Interface функціонує нормально, а комп'ютер все одно не вимикається, то спробуйте за адресою HKEY_LOCAL_MACHINE - /> SOFTWARE - /> Microsoft - /> Windows NT - /> CurrentVersion - /> Winlogon виставити ключ PowerdownAfterShutdown рівним 1. Якщо залізо (ВСЕ залізо) дозволяє (строго відповідає вимогам стандарту) все повинно запрацювати.


Примітка. Нормальна робота комп'ютера під W9x нічого не гарантує, у деяких залозок підтримка APM функцій в її середовищі зроблена не правильно, не через стандартні методи, а всілякі «хакі», як апаратні, так і програмні. Природно, що таке обладнання не буде нормально працювати з функціями управління живленням в середовищі Windows XP, і буде перешкоджати вимикання комп'ютера.


Якщо NT Apm/Legacy Node Interface з'явився у Device Manager, але не працює (позначений жовтим кружечком зі знаком оклику, або ніж то на зразок цього), це означає, що ваш комп'ютер не відповідає уявленням Microsoft про сучасному комп'ютері, і поки причина не усунена, на жаль, комп'ютер самостійно вимикатися не буде. Причиною такого сумного явища, зазвичай є материнська плата, і є шанс, що оновлення Bios це можна вирішити. Більш того, оновлення Bios може зробити вашу материнську плату ACPI сумісною. У цьому випадку (при використанні відповідного ядра) вікно Power Options буде виглядати так:ACPI режим вважається основним для Windows XP, тому проблеми з виключенням при його використанні бувають набагато рідше. Якщо вони все-таки виникають, то причиною цього може бути як поганий Bios, так і не відповідає вимогам ACPI пристрій або драйвер (хоча в цьому випадку система частіше висне при вимиканні, а не викидає вікно з проханням вимкнути комп'ютер вручну). Тому пошуки рішення варто починати, перш за все, на сайті виробника материнської плати, в розділі биосов. Якщо це не допоможе, то можете спробувати повитягувати з комп'ютера всі додаткові пристрої, можливо, що саме так вдасться відловити проблему.
Взагалі, причини неправильної роботи ACPI можуть бути самими різними, і знайти що саме заважає буває зовсім не просто.


Найбільш часто зустрічаються наступні причини: Не відповідність материнської плати вимогам ACPI. Добре якщо проблема криється тільки в BIOS, що вирішується його оновленням, але іноді зустрічається і апаратна несумісність.Не відповідність вимогам ACPI будь-якого пристрою чи його драйвера. Знову ж таки, добре якщо проблема тільки в неправильно написаному драйвері, тоді є надія, що коли-небудь буде написана нормальний драйвер, і все запрацює як треба. На жаль, можлива ситуація, коли несумісність апаратна.Причиною збоїв в роботі ACPI може бути і програмне забезпечення, встановлене на комп'ютері. Причому проблеми можуть викликати різні програми, від програм для шифрування (зразок PGP), до програм для очищення реєстру. Порадити можна використовувати тільки перевірені та повністю сумісні з XP версії програм що, на жаль, не завжди можливо. До речі, несумісність програмного забезпечення може призводити не тільки до того, що комп'ютер не буде вимикатися взагалі, але і до того, що комп'ютер буде виключатися, але дуже повільно (вікно з написом saving you settings може висіти 5, 10 або навіть 30 хвилин).


Як правильно вибрати блок живлення читайте в моїй статті — Вибираємо блок живлення для комп'ютера.