Підтримка Windows XP триватиме до 2020 року. - все про комп'ютери


Після оголошення про завершення офіційної підтримки Windows XP Service Pack 2 надійшло повідомлення про те, що юзери деяких редакцій Windows 7 збережуть можливість використовувати Windows XP ще цілих 10 років. Подібне рішення досить рідкісне для Microsoft.


досі, гігант ніколи не затягував розставання з застарілими версіями Windows після виходу нової. Тільки понад популярна Windows XP заслужила того, щоб монополіст був змушений змінити встановлені їм правила.


досі повідомлялося, що Microsoft планує встановити кінцевий термін повернення до Windows XP шістьма місяцями з моменту запуску Windows 7. Трохи пізніше Microsoft розширив термін до півтора років, а числом «х» для Windows XP була призначена дата розміщення першого пакета виправлень Windows 7 SP1.


Microsoft не може ігнорувати те, що Windows XP користується все ще неймовірною популярністю. Керівництво Microsoft визнає, що 74% корпоративних комп'ютерів все ще працюють під управлінням Windows XP.
І ось тепер менеджери компанії повідомили про зміну своїх планів. За ним власники Windows 7 Professional та Ultimate будуть мати можливість повертатися до Windows XP Professional до тих пір, поки буде жити «сімка», а їй відпущений термін до січня 2020 року. Windows XP Ultimate Edition буде працювати до січня 2015 року.


Варто відзначити, що це рішення поширюється лише на OEM-копії Windows 7, встановлюються виробниками ПК на нові машини. «Організації і приватні особи купуючи нові комп'ютери зможуть скористатися правом повернення до Windows XP і Vista до тих пір, поки не вирішать перейти на Windows 7», – поінформував менеджер Microsoft Брендон ЛеБланк (Brandon LeBlanc) на офіційному блозі компанії.


Що стосується інших строків, встановлених Microsoft відносно Windows, то вони залишаться в силі. Виробники техніки завершать інсталяцію Windows XP Home на нетбуках до кінця 2010 року. А через рік на вітрини припиняться поставки комп'ютерів з встановленою Vista.