Нова версія Mozilla Firefox 4. - все про комп'ютери


Генеральний директор компанії Mozilla Майк Белтцнер (Mike Beltzner) представив на цьому тижні плани компанії щодо випуску глобального оновлення браузера Firefox. Крім графіка робіт над версією 4, були продемонстровані деякі нововведення в інтерфейсі програми, а також його нові функції.Керівництво Mozilla прийняло рішення відмовитися від випуску проміжної версії браузера, Firefox 3.7, спочатку запланованого на середину поточного року. Замість неї з'явиться наступна версія Firefox 3.6, де вперше буде представлена технологія виділення плагінів в процеси, відокремлені від самого браузера. Ця технологія, що розробляється в рамках проекту Lorentz, покликана запобігти випадки аварійного завершення роботи браузера при виникненні помилок в плагінах Adobe Flash, Apple QuickTime або Microsoft Silverlight. Функція під назвою OOPP (Out Of Process Plugins – «плагіни, відокремлені від процесу») буде присутній в підготовлювану до випуску версії Firefox 3.6.4.


Говорячи про наступному великому оновленні браузера, Белтцнер приділив особливу увагу продуктивності програми. «Продуктивність має для нас величезне значення, – заявив він. – Ми почали цю гонку швидкодії і тепер повинні продовжувати нарощувати швидкість». Белтцнер підкреслив, що інженери Mozilla працюють як над збільшенням швидкодії самої програми, розробляючи нові способи оптимізації движка javascript TraceMonkey, так і над поліпшенням її швидкісних характеристик в суб'єктивному, користувальницькому сприйнятті.

Для вирішення останнього завдання Mozilla працює над зміною користувальницького інтерфейсу Firefox. «Чим простіше інтерфейс, тим більш швидким він здається, – говорить Белтцнер. – Якщо користувачеві доводиться мати справу з меншим числом об'єктів, він здатний швидше обробити надходить візуальну інформацію, і швидкість роботи всього додатки здається вищою».


У своєму новому обличчі Firefox буде нагадувати стабільно набирає популярність Google Chrome: у представленому дизайні четвертої версії присутні вкладки поверх адресного рядка і панелі інструментів, менша кількість кнопок, а також кнопка Home для виклику розширеного меню. Схожість з конкурентом від Google буде проявлятися і в методиці прихованого фонового оновлення.


Поліпшення швидкодії може зіграти вирішальну роль в долі Firefox, що колись проходив тести SunSpider на швидкість обробки javascript з кращими результатами. В даний час браузеру, що поступається своїм суперникам Chrome, Safari і Opera, вдається обходити лише Internet Explorer 8.


Крім створення «рідних» 64-бітних версій Firefox 4 Windows і Mac OS X, Mozilla планує використовувати в браузері Windows Direct2D API для підтримки апаратного прискорення на платформах Windows Vista і Windows 7, а також реалізувати в ньому підтримку технології мультитач і включити до його складу новий парсер HTML5. Співробітники Mozilla планують оснастити Firefox 4 функцією єдиного входу, котра спростить введення паролів при відвідуванні різних сайтів, і новим інструментом для управління паролями, файлами cookie і параметрів геолокації.


Альфа-версії Firefox 4 почали з'являтися в лютому цього року, і за словами Белтцнера, остання, п'ята альфа-версія може вийти в цьому місяці. Публічне бета-тестування браузера повинно початися в кінці червня, а його реліз попередньо запланований на листопад.


Що ж із себе представляє альфа-версії Firefox 4 рядового споживача — зміною можна назвати оновлений зовнішній вигляд програми, звикання до якого не складе великої праці, якщо користувачеві доводилося мати справу з браузером Google Chrome або проміжними тестовими версіями Firefox.Ключовими елементами інтерфейсу стали ярлики вкладок, кнопки навігації, адресна рядок – їх розташування наводить на думку про пряме запозичення з банку ідей Google. Новинкою для Firefox, але не для інших браузерів, є наявність єдиної кнопки, що об'єднала функції рядка меню. Всі ці нововведення присутні у версії Firefox 4 beta 1 для Windows, тоді як користувачам Linux і Mac OS X доведеться поки задовольнятися тим самим інтерфейсом.Крім зовнішнього вигляду, дещо змінилася функціональність браузера, зокрема поведінку адресного рядка: тепер вона надає любителям оперувати одночасно кількома десятками вкладок перелік заголовків відкритих сторінок, що спрощує навігацію. Змінився вигляд менеджера розширень, проте звикати до нього не рекомендується: робота все ще триває, і до моменту фінального випуску Firefox 4, запланованого на поточний рік, ймовірно, буде готова технологія розробки розширень JetPack.Механізм захисту основного процесу браузера від некоректної поведінки плагінів, представлений у Firefox 3.6.4 для Windows і Linux і в бета-версії програми для Mac OS X, в Firefox 4 beta 1 присутнє у версіях для всіх трьох платформ.
Творці другого за популярністю браузера не могли обійти увагою останні тенденції розвитку інтернет-технологій, і серед прихованих від користувача нововведень виявилися вбудована підтримка відеоформату HTML5 WebM HD, а також відключені за умовчанням повна підтримка WebGL і Direct2D у версії для Windows.


Незначні, але важливі поліпшення присутні і в системі безпеки Firefox 4. Реалізований механізм запобігання доступу веб-сторінок до історії браузера, а в плани розробників входять створення менеджера акаунтів і введення правил безпеки контенту, які допоможуть виявляти і запобігати атаки.


Представники Mozilla стверджують, що нові версії Firefox 4 будуть виходити приблизно раз у два тижні. Мабуть, саме для прискорення розробки в інтерфейс бета-версії була введена кнопка Feedback, що дозволяє без зайвих маніпуляцій залишити свою думку про переваги і недоліки браузера.


Mozilla Firefox 4.0 beta 2 pre підтримує Windows 2000,Windows XP,Windows Server 2003,Windows Vista,Windows 7,Статус Mozilla Firefox 4.0 beta 2 pre,Freeware .


Скачати БЕЗКОШТОВНО Mozilla Firefox 4.0 beta 2 pre можна за наступним посиланням : Firefox 4.0.P. P. S. Якщо у Вас є питання, бажання прокоментувати або поділитися досвідом, напишіть, будь ласка, в коментарях нижче.