Як розблокувати ядра процесорів AMD - все про комп'ютери


Багато користувачів не раз чули про те, що недостатньо швидкий комп'ютер можна «розігнати», тобто, підвищити його працездатність. Наприклад, комп'ютер середньої потужності з двоядерним процесором, можна перетворити в чотирьохядерний. Але, недосвідченим користувачам це не завжди вдається, і замість бажаного результату перед вами може постати синій екран, званий «екраном смерті».


В такому випадку потрібно повернути налаштування BIOS, перезавантаживши комп'ютер, але процес розблокування доведеться припинити. Розблокування ядер процесорів AMD переслідує одну мету — підвищення продуктивності ПК з колишньою стабільністю роботи. Але, додавання двох ядер не завжди збільшує працездатність і, як побічний ефект, можуть початися перебої в роботі системи.


А чи є сенс в розблокуванні?


Реально домогтися підвищення числа ядер можна у деяких моделей AMD Phenom 2, Athlon 2.За результатами тестування в лабораторії з усіх процесорів, схильних до процесу розблокування, кращими стали процесори AMD Phenom 2 X3 720 і Athlon 2 X3 440.


Враховуючи те, що всі процесори з трьома ядрами досить легко розігналися до чотирьохядерних і зберегли стабільність роботи, в цілому, вони показали абсолютно ідентичні результати. Говорячи ясніше, в процесі розблокування немає великого сенсу, так як, додавання додаткового ядра не вплинуло на показники продуктивності. Крім того, в процесорі AMD Phenom 2 X3 720 в процесі розблокування стався збій системи і він завершився невдало.


Кращий результат показали процесори лінійки AMD Phenom 2 X2 555 ВЕ. Завдяки високим можливостей материнської плати GIGABYTE GA-890XA-UD3 були зафіксовані дуже хороші показники розблокування процесорів. Продуктивність збільшилася в два з гаком рази, двоядерний AMD Phenom 2 X2 555 ВЕ перетворився в чотириядерний AMD Phenom 2 X4 955 ВЕ.


Незважаючи на те, що процес розгону процесора досить нескладний, він все ж вимагає певних навичок. Перед тим, як розблокувати ядра процесорів AMD, рекомендується уважно переглянути звіти лабораторій, які проводять такі дослідження, порівняти номери і протестованих процесорів.


Чим більше збігів у маркуванні, тим вище ймовірність позитивного результату розгону. Крім того, компанією-виробником можуть бути заблоковані дефектні ядра процесора. В такому випадку, розблокування проводити небажано, оскільки результат може бути непередбачуваний.


Інструкції по ремонту комп'ютерів

яку материнську плату AMD вибрати

Вибрати блок живлення для комп'ютера
Комп'ютерна допомога

склад, компоненти материнських плат

помилки БІОСА сигнали і розшифровка