Ідеальний DVD-грабіжник це Handbrake. - все про комп'ютери


Якщо в плані швидкості завжди є куди прагнути, то щодо функціональності ця програма для DVD-грабинга практично наблизилася до свого ідеального стану.


Якщо говорити коротко, Handbrake призначена для перегонки відео для перегляду на Apple-пристроях — плеєрах iPod, смартфонах iPhone, телеприставки AppleTV. Саме тому, вихідним форматом відео в програмі вказується mp4, для якого можна вказати кодеки H. 264 і MPEG-4. Але можна вибрати й інший формат — avi. Хоча це досить дивно — Matroska Video розроблявся як формат для стиску HD-контенту, що до відео-DVD, м'яко кажучи, не відноситься.Інтерфейс «Хэндбрейк» радує своєю акуратністю і впорядкованістю — клацайте на кнопки і випадаючі списки, просуваючись у вікні зверху вниз, і за півхвилини будете готові до запуску видеоперегонки. Правда, якщо вас цікавить дубльована версія фільму, доведеться зазирнути у вкладку Audio, де можна не тільки змінити звукову доріжку, але і додати ще кілька на вибір. Можна прикрутити і субтитри (на вкладці Subtitles), вибравши з тих, які є на DVD, або завантаживши із зовнішнього файлу. Якщо конкретний плеєр не підтримує вбудовані субтитри, Handbrake може зробити їх частиною зображення. До всього сказаного можна додати можливість вбудувати в підсумковий відеофайл мітки глав (вкладка Chapters), які можна заздалегідь перейменувати.


На вкладці Advanced, як ясно з назви, зібрані параметри кодека (тільки H. 264). Втім, не знаючи призначення цих параметрів, краще обійтися набором значень, які пропонують розробники за замовчуванням.Засоби налаштування картинки у кінцевому файлі самі кадрируют зображення, але для цього передбачені й ручні інструменти — на випадок «нестандартного» розміру, що нерідко трапляється в DVD-релізах вітчизняних фільмів. Тут же передбачені фільтри компенсації черезрядковій розгортки, усунення шуму та мозаїчності зображення, перетворення його в чорно-біле.


Корисною може виявитися і функція пакетної обробки — наприклад, коли потрібно запастися фільмами на час ділової поїздки або відпустки (валіза з улюбленими DVD далеко від дому завжди недоречний). Потрібно лише скопіювати вміст дисків на вінчестер, щоб згодувати програмі всі папки VIDEO_TS, по черзі додаючи їх у чергу обробки. Для кожного диска задайте параметри транскодування — і залишиться тільки дочекатися завершення роботи Handbrake.


Зміст • 1 Handbrake 0.9.4

 • 1.1 Загальні враження


 • 1.2 Чого не вистачає


 • Handbrake 0.9.4


  Розробник: HandBrake Project


  Веб: handbrake.fr


  Загальні враження


  Відмінна програма для перегонки видеоDVD на «айПод» або «айФон». Ще й безкоштовно. Ще й багатоплатформенна.


  Чого не вистачає


  Навскидку дуже складно сказати, що варто було б додати в програму. Виправити наявні баги — а там подивимося.