Усунення неполадок обладнання ноутбуків. - все про комп'ютериНоутбуки часто вимагають набагато більшої уваги, якщо користувач вирішує усунути конкретні проблеми з обладнанням. У зв'язку з цим, дуже небагатьом користувачам насправді вдалося дістатися до стадії розбирання ноутбука для пошуку потенційних джерел апаратних збоїв. В цих двох частинах керівництва розглядаються деякі з найбільш поширених питань, від чого ваш ноутбук може постраждати , поряд з порадами про те, як діагностувати і виправляти проблеми.


У зв'язку з характером цієї серії статей, будь ласка, не ігноруйте такі застереження:
Це керівництво повинне використовуватися тільки для освітніх цілей і не замінює професійну допомогу, технічну консультацію, або експертні послуги з допомогою будь-яких засобів. Ви дійсно не повинні пробувати методи, описані тут, якщо ви відчуваєте, абсолютний комфорт роботи на ноутбуці, і ви розумієте можливі наслідки ваших дій. Досвід роботи в цій області дуже допомагає!
З іншого боку, якщо на вашому ноутбуці минув гарантійний строк, і ви не можете собі дозволити (фінансово або в заданий час, який потрібно, в тому числі стандартний процес RMA) віддати ноутбук кваліфікованого фахівця або в ремонтну майстерню, і у вас є трохи досвіду роботи з настільними комп'ютерами та електронікою, то ви можете спробувати пошук несправностей і зробити це самостійно.
Портативні комп'ютери іноді більш «чутливі» у порівнянні з настільними комп'ютерами і є ймовірність, що ви не зможете домогтися успіху. Це залежить від проблеми з обладнанням. Це може бути або шматок торта або пролите кави на клавіатуру,і тоді удача ремонту відноситься до проблеми,ви можете навіть не діагностувати і не знайти корінь проблеми. В такому випадку ,краще віддати ноутбук в ремонтну майстерню на заміну клавіатури ноутбука або ремонт клавіатури ноутбука. Але, як і раніше, варто спробувати, чи не так?
В цій серії, наш головний акцент буде зроблений на технічну сторону апаратних засобів. Таким чином, ми не будемо повторювати дуже часто кліше програмного забезпечення позбавлення від шкідливих і шпигунських програм, роблячи антивірусну перевірку, дефрагментацію, і так далі. Швидше за все, ми будемо розглядати, що ви повинні робити, коли ваш ноутбук не включається, репетує як березневий кіт, працює без відображення чого-небудь на екрані, перегрівається через недостатнє охолодження і т. д.
Як тільки ми знайдемо проблему, ми опишемо потенційне її виправлення. Тим не менш, іноді усунення проблеми рутина і повинна бути розпочато знову, якщо виникають знову проблеми. В інших випадках, на жаль, ми не зможете дізнатися про те, що не рабоатет РК-екран або схема, що несправний LCD, з цим ми нічого не зможемо зробити самі. Цілком ймовірно, що заміна екрана буде коштувати дорожче, ніж новий ноутбук.
Перша частина цієї серії статей орієнтована на основні апаратні збої — в основному, що б зробити і усунути неполадки, якщо ваші апаратні проблеми настільки важливі і своєчасні, що вони припиняють роботу ноутбука відповідним чином (тобто не включається, немає виводу зображення і т. д.).
У другому сегменті, я розповім про методи для діагностики та усунення нестійкості системи, такі як несправність пам'яті, виклик BSODs, перегрів ноутбука, сенсорна панель, або точка-точка. Це ті проблеми, які не перешкоджають ноутбуці завантажиться, але викликають незліченні головні болі, тому що вони складні.Якщо ви відчуваєте, повністю готовим почати, то давайте рухатися далі.


Пошук і усунення несправностей апаратних проблем ноутбуків — апаратні збої: ноутбук не завантажується.
Перш за все, велика частина апаратних збоїв, які будуть представлені в цій статті, потрібно розбирання ноутбука і працювати з його внутрішніми компонентами. У зв'язку з цим, необхідні деякі компоненти для розбирання ноутбука на частини (наприклад, викрутка тощо) і простір, багато місця. Якщо у вас немає робочого місця, ви можете працювати на великому столом у вітальні.По-друге, ви повинні бути дуже обережні з ESD (електростатичний розряд). Це дуже важливо при роботі з настільною системою, і ви дійсно не повинні розглядати це як свого роду надмірну реакцію або марною тратою часу. Кілька антистатичні проводять сумок повинно бути достатньо. Вони потрібні , щоб бути корисними, коли ви беретеся за компоненти ноутбука, і вам необхідно безпечне місце, щоб покласти їх .
Тепер давайте почнемо. Якщо ноутбук не включається при використанні акумуляторів, то спробуйте ввімкнути її за допомогою адаптера змінного струму. Зверніть увагу і переконайтеся, що індикатор на ноутбуці спалахує, сигналізуючи про те, що адаптер виявлено. Якщо так, то ваш роз'єм живлення працює. Якщо ноутбук раніше не включається, розберіть ноутбук і вийміть батарею. Подивіться і переконайтеся спочатку батарею CMOS і зніміть її.
Якщо ваша модель ноутбука має більше одного акумулятора, як мульти-порт батарейок або акумуляторну ручку , це повинно служити в якості загального скидання. Спробуйте включити живлення за допомогою адаптера змінного струму. Якщо він як і раніше не включається, то читайте далі.
Швидше за все проблема пов'язана з пам'яттю. Що потрібно зробити, це витягнути модулі пам'яті. Якщо є більше ніж один модуль, то спробуйте поміняти їх один з одним і спробувати різні слоти. Спробуйте завантажитися ще раз. Якщо це не спрацює, то спробуйте запустити тільки один модуль — Таким чином, ви визначите, який з них несправний.
Конкретизуйте проблему шляхом видалення кожного «непотрібного» компонента. Розберіть ноутбук і зніміть жорсткий диск, CD / DVD дисків, а також модем та / або бездротову карту (и). Якщо можливо, зніміть звуковий модуль карти (якщо окремо). Щоб звести до мінімуму можливі причини, ви також можете відключити РК-панель. Спробуйте запустити ноутбук з цього шляху. Якщо знову не завантажується, то спробуйте підключити кожен роз'єм по одному, роблячи завантаження між ними, щоб локалізувати проблему.
З іншого боку, якщо ви зробили все як описано вгорі, і ноутбук досі відмовляється загружатся в POST, то швидше за все корінь проблеми може бути в вашій материнській платі. Інший варіант — тимчасово замінити модулі пам'яті на хороші. Таким чином, ви можете виключити пам'ять зі списку можливих причин. І залишає проблему материнської плати і процесора. Спробуйте завантажитися ще раз.
В крайньому випадку, якщо ви знайомі з мультиметром, то спробуйте перевірити кнопку живлення і перевірте, що вона насправді «перемикається» чи ні. Ви також можете стежити за напругою в ланцюзі VRM (отримує або не отримує його потужність). Перевірте опір між загальними місцями (наприклад, перевірте основу материнської плати — це металеві кільця біля отворів для гвинтів).Тим не менше, якщо ви до сих пір не змогли діагностувати проблеми і ноутбук не дає абсолютно ніяких ознак життя, віднесіть його в сервісний центр. Але є ймовірність, що ви вже знайшли проблему, принаймні, будемо сподіватися, що так. Тепер давайте поговоримо про інші сценарії проблем.
Якщо ваш ноутбук завжди «забуває» системні годинник, то це майже завжди несправний акумулятор CMOS. Для цього потрібно розібрати ноутбук, знайти акумулятор, виміряти з допомогою мультиметра або вольтметра напруга, і, якщо потрібно, замінити на іншу батарею. Якщо ваш ноутбук, подає сигнали , то ці сигнали код помилки. З'ясуйте, яке BIOS є в ноутбуці (можливо, це AMI, Award, Phoenix). Потім зробіть швидкий пошук в Інтернеті , щоб дізнатися, що ці звукові сигнали означають, на конкретній версії BIOS. Найчастіше, це означає, проблеми пов'язані з пам'яттю. Як я вже пропонував раніше, спробуйте переставити або замінити модулі пам'яті.


Продовження статті Усунення неполадок обладнання ноутбуків ,слід,слідкуйте за публікаціями.P. P. S. Якщо у Вас є питання, бажання прокоментувати або поділитися досвідом, напишіть, будь ласка, в коментарях нижче.