Швидкий спосіб дізнатися оцінку індексу продуктивності комп'ютера в Windows 10 - все про комп'ютериДалеко не кожен користувач комп'ютера зобов'язаний розбиратися в його компонентах. Він не зобов'язаний знати про те, наскільки потужний у нього процесор або ефективний у роботі жорсткий диск. Саме для того, щоб без спеціальних знань можна було легко порівняти свій комп'ютер з іншими, і існує відображення індексу продуктивності. На деяких операційних системах, наприклад, у Windows 7 і Windows 10, оцінка системи може відрізнятися. Але дізнатися або перевірити індекс не складе ніяких труднощів навіть починаючим користувачам.Зміст • 1 Що таке індекс продуктивності


 • 2 Як дізнатися чи перевірити оцінку комп'ютера на Windows 10

 • 2.1 Перегляд індексу продуктивності за допомогою командного рядка


 • 2.2 Перегляд індексу продуктивності за допомогою спеціальних програм • 3 Програма Advanced System Care з віджетом індексу продуктивності


 • 4 Чому може не відображатися індекс продуктивності?

 • Що таке індекс продуктивності


  Це числове значення ефективності роботи всієї системи. Для виведення цього числа вимірюється сума показників як всього «заліза» пк, так і програмної частини. Відповідно, чим значення, яке виводиться на екран, вище, тим ефективніше ваш комп'ютер і краще його швидкість порівняно з пристроєм, що має низький індекс.


  Максимальний показник, який можна отримати, дорівнює значенню 9,9.


  Як дізнатися чи перевірити оцінку комп'ютера на Windows 10


  В Windows 10 отримати доступ до свого індексу продуктивності складніше, ніж в старих операційних системах. Прибрали його відображення з тієї причини, що Windows 10 є кроссплатформної операційною системою, а значить, використовувати єдиний індекс для визначення працездатності софта на вашому пристрої стало досить сумнівною справою. Тим не менш хоч індекс продуктивності більше не виводиться в панелі керування, залишається кілька способів як переглянути його.


  Таким чином виводився індекс продуктивності в минулих версіях Windows


  Перегляд індексу продуктивності за допомогою командного рядка


  Для того, щоб вбити команду на тест продуктивності в командний рядок, її необхідно спочатку запустити. Робиться це так:


 • Натисніть Win R щоб викликати рядок виконати.

 • Введіть команду cmd.

 • Натисніть Ender, для того щоб відкрилася командний рядок.

 • Далі, необхідно безпосередньо задати команду. Робиться це так:


 • Вбиваємо команду winsat formal — restart clean

 • Натискаємо Enter.

 • Після цього почнеться процес перевірки продуктивності, який триватиме деякий час (зазвичай до декількох хвилин). Як тільки повна перевірка продуктивності буде здійснена, можна закривати командний рядок.


  Перевірка продуктивності через командний рядок


  Але, зрозуміло, ми ще не переглянули результат цієї перевірки. Він виводиться у окремий файл, який розташований по наступному шляху:C:\ Windows\ Performance\ WinSAT\ DataStore \ Formal.Assessment (Recent).WinSAT.xml


  Для відкриття цього файлу ви можете використовувати як свій браузер, так і будь-який текстовий редактор.


  Далі, необхідно знайти там розділ під назвою «WinSPR». Вся інформація в цьому розділі і є оцінкою продуктивності різних елементів системи. Спочатку виводиться загальний бал, а потім розписуються показники, які його утворюють.


  В цьому розділі будуть значення індексу продуктивності вашої системи


  Таким чином, можна отримати індекс продуктивності системи без установки додаткових програм, що є необхідністю в деяких ситуаціях. Але якщо ви хочете отримати більш звичний користувачеві старих операційних систем висновок індексу продуктивності, варто скористатися однією із зазначених далі програм.


  Перегляд індексу продуктивності за допомогою спеціальних програм


  Так як процедура перегляду індексу продуктивності Windows 10 ускладнена порівняно з попередніми операційними системами від Microsoft, функція його відображення все частіше з'являється в різних програмах. Це можуть бути як програми, створені спеціально для перегляду індексу продуктивності, так і ті, де ця можливість є однією з багатьох.


  Безкоштовна програма WSAT


  Дуже проста програма-утиліта, яка працює без інсталяції на комп'ютер. Вона відразу видасть вам докладний розрахунок індексу продуктивності.


  маленька програма для виводу індексу продуктивності


  Безкоштовна програма А Winaero WEI Tool


  Ця ще одна проста програма, яка розповсюджується безкоштовно. Вона практично в тому ж вигляді за шкалою від 1,0 до 9,9 видасть вам індекс продуктивності.


  Інша програма з аналогічним функціоналом


  Обидві програми досить ефективно справляються зі своїм завданням. А також мають функцію повторного тесту, якщо ви невпевнені в результаті першого або думаєте, що показники могли бути занижені через запущених програм. Ну а отриманий результатможно зберегти або перенести в текстовий файл.


  При необхідності ви можете провести повторну перевірку


  Програма Advanced System Care з віджетом індексу продуктивності


  Ця програма має безліч функцій для контролю над системою та її оптимізації.


  Ця програма серед безлічі функцій також має висновок індексу продуктивності


  Вона може повідомити деяку інформацію, серед якої буде і індекс продуктивності підключеного обладнання. І, що важливо, вона може виводити цей результат на робочий стіл у вигляді віджета. Це дозволяє користувачеві динамічно відслідковувати будь-які зміни в роботі системи. Саме віджет робить поточну програму корисніше аналогів, але варто врахувати два моменти:


 • безкоштовна версія програми дуже обмежена в можливостях;

 • крім функції виводу індексу продуктивності, у цій програмі є ще багато можливостей, які можуть бути не потрібні. Можливо, варто вибрати програму простіше, якщо дізнатися індекс продуктивності єдина мета.

 • Чому може не відображатися індекс продуктивності?


  Якщо ви впевнені, що використовуєте утиліти для перевірки індексу продуктивності правильно і запускаєте їх від імені адміністратора, то така помилка могла виникнути із-за неправильно встановлених медиадрайверов. Зазвичай це відбувається, якщо версія Windows, встановлена у вас, є спрощеною. Допомогти може як перевстановлення всіх ключових драйверів системи, так і встановлення нормальної, повній версії Windows 10.


  Варто враховувати, що індекс продуктивності не завжди може правильно визначатися і навіть може трохи відрізнятися в залежності від методу яким ви його визначаєте. Залежить це від драйверів вашого пристрою та від інших факторів. Тобто не варто цілком покладатися на це значення, але можна використовувати його для отримання загальної інформації.