Cray продає Opteron-Linux швейцарському Boffins. - все про комп'ютери


Швейцарський національний суперкомпьютерный центр (CSCS) в Лугано має серйозні наміри придбати Cray 141,6 терафлопс XT5 система, що отримала назву Монте-Роза.Справа приходить в частину з того, що Томас Шультесс, директор CSCS і професор фізики в Цюріху, взяв на себе лабораторії після перебування в Oak Ridge National Laboratory, де уряд США заплатила за «Ягуар» з масовим паралелізмом 1 петафлопс Opteron-Linux XT5 суперкомп'ютер.


Назвіть це петафлопс заздрості. CSCS була купівля машин Cray протягом деякого часу, і це дійсно оновлення існуючих і набагато менш потужні — вікно Cray.
Початкова конфігурація Монте-Роза буде складатися з 3688 Advanced Micro Devices Quad-Core процесори Opteron Шанхай — це 14752 Всього ядер — спінінг на частоті 2.4 ГГц і підкріплені 29TB основних розповсюдження пам'яті через вузли XT5 процесорів в паралельній системі.


CSCS каже, що в листопаді цього року він буде замінювати Шанхай чіпси і оновлення XT5 вікна, щоб використовувати нові шестиядерні процесори Opteron Стамбул оголосив на цьому тижні, в загальній складності 22 128 ядер працює на тій же 2,4 ГГц і доставки 212 терафлоп номер хрускіт влади. Це установка Стамбулі Монте-Роза буде мати в цілому 59TB оперативної пам'яті через її вузлами.


Об'єкта CSCS в Лугано був першим сайтом в Європі прийняти поставку системи Cray XT3's в 2005 році, і швейцарське уряд просто покласти кошти в місце, щоб отримати CSCS до рівня петафлопс з Supers до 2012 року.


XT3 є комерційною версією «Red Storm» паралельного суперкомп'ютера Cray, що побудував для Sandia уряду США National Laboratories. Комерційні поставки XT3 почалося в 2005 році, а в 2006 коробках були переведені на двоядерні процесори Opteron.


XT4 машини було оголошено наприкінці 2006 року з використанням двоядерних Opteron серії 1000 процесорів (не 2000 серії мікросхем, що використовуються в стандартних двопроцесорних серверів), і повинні були бути модернізовані до чотирьох-ядерні Opteron 1000 серії чіпів AMD, коли отримав їх з дверей в середині 2007 року.


XT4s були призначені для підтримки 30000 двоядерні процесори Opteron, але AMD трагічно пізно доставку цих Будапешті частин. До листопада 2007 року, Cray вже почала XT5 Supers, які були призначені для підтримки стандартних Opteron 2000 частин.


XT5 Supers використовувати фактор лезо форму для серверних вузлів, при цьому вісім Opteron, багато оперативної пам'яті, а також чотири SeaStar2 тор з'єднання чіпів на посилання Opteron HyperTransport автобусів у світі за межами леза.


XT5 досить щільні порівняно з XT3. Приблизно в 20 разів щільніше, по суті, так Монте Роза супер вписується в 20 стійках в 141,6 терафлопс в порівнянні з 120 стелажі для машини Red Storm потужністю 43 терафлоп.


Точно, скільки грошей є в бюджеті, щоб дістатися до продуктивності петафлоп не ясно, тому що інформація доступна тільки в швейцарська німецька. (Лугано південній частині Швейцарії, що говорить італійською, так що йти фігури.) Якщо ви довіряєте Yahoo! з Babelfish переклад, враження, що швейцарські fordert Бундесрат Hochleistungsrechnen є ponying до 172 500 000 франків (? 99.5 m, або $ 159m), щоб створити швейцарський комплекс суперкомп'ютера, який буде проводитися в кілька етапів.


Незрозуміло, якщо петафлопс супер Швейцарське уряд передбачає буде використовувати AMD Opteron в майбутньому або Intel, майбутні процесори Xeon, так як Cray сама не публічно заявив, що він планує зробити за поточний конструкції XT5. Але після Quad-Core Будапешті затримки — які дійсно вартість Cray фінансово — це не буде дивно бачити Cray зробити система, яка може бути використаний один Xeon або процесори Opteron. Ця задача буде зробити набагато простіше партнерства Cray з Intel оголосила рік тому, коли Барселона Quad-Core процесори Opteron були просто отримувати налагодженої, і той факт, що HyperTransport Opteron і QuickPath Nehalem Xeon в Interconnect дуже схожі.