Як створити надійний пароль, який не забудеш? - все про комп'ютериКомп'ютери та інтернет стали невід'ємними атрибутами сучасного життя. Мільйони користувачів щомиті використовують планшети, комп'ютер для розваг і роботи.Щоб пограти в нову гру, завести поштову скриньку або зв'язатися з банківською установою,необхідно в першу чергу пройти реєстрацію – створити обліковий запис. Для цього треба вказати як мінімум логін і пароль. Ця пара – ключ від дверей, за якими зберігаються особисті дані користувача, список контактів, інша корисна і важлива інформація. До вибору пароля слід ставитися відповідально. Як придумати складний пароль і не забути його, пізнаємо нижче.


зроби безпечними себе сам


Майстер-клас по створенню якісного пароля


Багато користувачів мережі вважають, що безпека облікового запису повинен забезпечити сервіс, яким вони користуються. Так, це вірно.Розробники програми, популярного в інтернеті, приділяють багато уваги заходам безпеки. Але всі вони втрачають свою силу перед шахраями, якщо логін і пароль від аккаунта прості. Самі користувачі практично віддають в руки недобрим людям ключі від дверей свого сховища інформації.


Створення пароля – не найпростіша процедура


Дотримуйтесь кількох правил для створення надійного пароля. Застосувавши їх на практиці,обліковий запис буде якісно захищена від злому.


 • Постарайтеся для кожного окремого онлайн-сервісу придумати свою пару login/password. Не рекомендується використовувати однакову секретне слово для декількох облікових записів. Зловмисники, зумівши зламати один обліковий запис автоматично отримують доступ до інших вашим сервісів.

 • Для збереження паролів використовувати блокнот або спеціальну програму. Кожен з цих способів має свої недоліки, але це краще, ніж намагатися втримати в голові логіни і паролі від сотні сервісів.

 • Тримайте в таємниці свої секретні слова. Не кажіть їх своїм знайомим і не пересилайте по електронній пошті,тим більше не варто їх розміщувати на форумах і в соціальних мережах.

 • Використовуйте паролі з кількість символів більше восьми. Сучасний комп'ютер на підбір пароля, що складається з шести букв одного регістру, витратить кілька секунд. Створюйте складні паролі. Використовуйте різні регістри, цифри і спеціальні символи, типу №!?-_=()[].

 • Отримавши від незнайомця лист з проханням перейти за посиланням, ніколи не переходьте по ній. Відвідування невідомої сторінки може закінчитися вельми сумно. На комп'ютер може потрапити вірус, і наслідки можуть бути катастрофічними. Слід пам'ятати, що серйозні сервіси ніколи не надсилають запити на введення свого логіна і пароля. Будьте уважні при отриманні такого роду прохань.

 • Не використовуйте свій логін і пароль, коли відвідуєте інтернет-кафе. Не всі адміністратори таких місць виконують свої обов'язки сумлінно, і невідомо, які програми могли бути встановлені попередніми користувачами.

 • Обов'язково використовуйте антивірусні програми і фаєрвол. Такий софт став набагато доступнішим.Не треба економити на своїй безпеці. Антивірус допоможе защититькомпьютер і особисту інформацію, в тому числі логіни і паролі.

 • Брандмауер – програмно-апаратний комплекс, що створює захисний екран між користувальницьким комп'ютером та інтернетом. Він дозволяє запобігти зовнішні комп'ютерні атаки.


  Для придумування і запам'ятовування складних паролів можна використовувати особистий унікальний алгоритм. Наприклад, візьміть за основу дату народження улюбленого співака або актриси. Запишіть цифри навпаки і додайте шкільну прізвисько вчителя з фізики. Отже, хай буде дата 10.09.1976, а кличка Вілен. Виходить секретне слово: 67919001_Vilen. Можна ще пофантазувати і замінити схожі за написанням цифри на букви, а букви на цифри. У нашому випадку виходить такий пароль: 67919oo1_V1len. Його довжина перевищує 8 символів, а він складається з букв і цифр.


  Надійний пароль – це не так складно


  Другий спосіб – це написання слів російською мовою на англійській розкладці клавіатури. Візьмемо, приміром, ім'я Дмитро. В англійській розкладці вийде: Lvbnhbq. Додамо якусь значиму дату або цифри з неї і пару службових символів. Надійний password готовий: # Lvbnhbq_72 #. Тут є букви різного регістра, цифри та символи.


  Використовуйте літери різного регістру


  Використовуючи ці два способи, запам'ятайте алгоритм створення, а не сам пароль. Погодьтеся,це зробити буде простіше. Як бачите, придумати хороший пароль не так складно. Включіть фантазію і витратьте трохи часу на створення унікального і якісного пароля. Він надійно захистить особисті дані від зловмисників.